لپ تاپ استوک چیست

لپ تاپ استوک چیست

لپ تاپ استوک چیست ؟

لپ تاپ استوک چیست ؟ لپ تاپ استوک در زبان انگلیسی به معنای انبار و ذخیره شده می باشد اما در داخل کشور ما ، استوک میان بازاریان معنای جنس دسته دوم را پیدا کرده . اما جنس دسته دوم با استوک تفاوت بسیاری دارد . زیرا در بسیاری از کشورهای اروپایی این دسته از لپ تاپ ها طرفدارهای بسیاری دارند چون ممکن است لپ تاپ فقط 1 هفته کارکرده باشد که در ادامه توضیح کاملی را خدمت شما ارائه می دهیم.

لپ تاپ استوک

در بازار های دنیا ، به لپ تاپی که فروش نرفته و در انبار مانده لپ تاپ استوک می گویند که با پایان فصل فروش برخی فروشگاه های بزرگ برای تخلیه ی انبار یا پرداخت نکردن مالیات مجدد ، محصولات انبار شده شان را با درصدی تخفیف به فروش می رسانند .
بعضی فروشگاه های بزرگ در خارج از کشور برای جلب رضایت و اعتماد مشتری ، این قابلیت را به اجرا گذاشته اند که مشتریان می توانند کالا های خریداری شده را تا 30 روز پس از خرید بی هیچ چون و چرایی به فروشگاه پس بدهند و تمام پول پرداخت شده را دریافت کنند . این کالا ها به انبار منقل شده و بر آن ها برچسب استوک می زنند و با درجه های مختلف می فروشند .

قیمت لپ تاپ استوک

معمولا با نصف قیمت اولیه اش به فروش می رسد در صورتی که دستگاه مورد استفاده قرار نگرفته است و فقط تعداد کمی از آنها تقریبا قدیمی است و 2 – 3 سال از عرضه ی اولیه آن می گذرد .

ویژگی های لپ تاپ استوک

این نوع لپ تاپ ها قالبا دارای صفحه نمایش مات با رزولوشن بالا می باشند تا نور در صفحه نمایشگر بازتاب نکند . معمولا دارای پوینت استیک هستند . پوینت استیک در صفحه کلید قرار دارد و کار موس را انجام می دهد . سیستم خنک کنندگی و باتری قوی دارند .

مزایای خرید لپ تاپ استوک

به نسبت دستگاه نو و آکبند همان مدل ، ارزان تر است . از قطعات مقاوم تری ساخته شده اند بسیار مقاوم اند و کمتر خراب می شوند .در برابر ضربه مقاوم ترند و شما می توانید با بوجه خود مدل مورد نیاز خود را خریداری نمائید.

درجه بندی لپ تاپ استوک:

درجه A : ظاهری کاملا تمیز ، سالم ، بدون خط و خش و تقریبا کاملا نو هستند و کارکرد بیشتر از 6 ماه ندارند .
درجه B : این دسته مقدار کمی خط و خش دارند که قابل چشم پوشی است . این دسته نیز همانند دسته ی قبل کارکرد کمتر از 6 ماه دارند . قیمت این دسته از لپتاپ های استوک کمتر از دسته ی قبل است.

لپ تاپ خانگی

لپ تاپ های این دسته برای مصارف خانگی طراحی شده اند ، به طوری که سبک و ظریف و خوش دست باشند . معمولا این لپ تاپ ها ابعاد کوچکی دارند تا راحت تر حمل شوند . این لپ تاپ ها رنگ های مختلفی دارند .

لپ تاپ استوک صنعتی :

معمولا افرادی که از لپ تاپ های استوک استفاده می کنند ، در کارخانه ها و مراکز صنعتی مشغول کارند . همچنین برخی کارخانه های سازنده ی لپ تاپ استوک سونی ،لپ تاپ استوک دل ،لپ تاپ استوک لنوو، لپ تاپ استوک ایسوس و… بر حسب درخواست و نیاز مشتریان دست به تولید می زنند. معمولا کارخانه ها و مراکز صنعتی لپ تاپ مورد نظرشان را که با لپ تاپ های خانگی متفاوت است به کارخانه های تولید کننده ی لپ تاب سفارش می دهند .

آن ها معمولا لپ تاپی مقاوم درخواست می کردند که زود خراب نشود ، همچنین سیستم خنک کننده قوی داشته باشد و شارژش زود تمام نشود . در برابر ضربه مقاوم تر باشد ( بعضی شرکت ها مانند شرکت دل ، لپ تاپ ضد آب تولید کرده اند .) به جای موس پوینت استیک داشته باشد تا برای مصارف عمومی مناسب تر و بهداشتی تر باشد . صفحه نمایش مات داشته باشد تا نور کمتری را بازتاب کند .

مقایسه لپ تاپ های صنعتی و خانگی :

لپ تاپ های صنعتی سخت افزار قوی تری دارند و نسبت به لپ تاپ های رنگی خانگی عمر بیشتری دارند .

لپ تاپ های صنعتی با سقوط از ارتفاع آسیب کمتری می بیند و امنیت بالا تری دارند .

لپ تاپ های خانگی بر خلاف لپ تاپ های صنعتی رنگ ها و طرح های مختلفی دارند .

لپپ تاپ های صنعتی در برابر ضربه مقاوم ترند و صفحه نمایششان مات است ولی صفحه نمایش لپ تاپ های خانگی معمولا مات نیست .

سخن پایانی

همانطور که در مقاله لپ تاپ استوک چیست مشاهده کردید ، در حقیقت لپ تاپ استوک  با لپ تاپ دسته دوم تفاوت های زیادی دارد و صرفا به معنای کارکرده نیست . می توان لپ تاپ های استوک را از فروشگاهلپ تاپ استوک شفیعی تهیه نمود .